Az ügyészséget továbbra sem érdekli, ki az a rejtélyes Tóni, Barbara és Ádám, akire Schadl György, a végrehajtói kar letartóztatásban lévő elnöke hivatkozott egy „35 évről, de legalább 10-20 évről szóló nagy üzlet” kapcsán. A három név éppen úgy hangzik, mintha Rogán Antalról, a feleségéről és a kabinetfőnökéről, Nagy Ádámról volna szó. Kiszivárgott felvételeken Völner Pál volt igazságügyi államtitkár mindenesetre azt mondja, hogy meginoghat itt még egy-két ember széke.
Navracsics Tibor lényegében hazugsággal vádolja az Európai Bizottságot, amely a Jelen kérdésére leszögezte: fontos, hogy a magyar kormány teljesítse a vállalt kötelezettségeket, és végrehajtsa az alapítványi egyetemeket érintő korrekciós intézkedéseket.
Meglepetésre bejelentette lemondását a világszerte nagy tiszteletnek örvendő új-zélandi miniszterelnök, Jacinda Ardern. Indoklásul annyit mondott, hogy „nincs már elég a tankban”. Részletesebben: „Távozom, mert az ilyen kiváltságos szereppel felelősség jár – felelősség, hogy tudd, mikor vagy te a megfelelő személy a vezetésre, s azt is, hogy mikor nem. Én tudom, hogy mivel jár ez a munka. És én tudom, hogy már nincs elég a tankban ahhoz, hogy eleget tegyek ennek. Ez ilyen egyszerű.”
Így vagy úgy, de minden Magyarországnak járó uniós forrást érint a pénzbefagyasztás. Bár az egyes tételekre vonatkozó jogcímek különbözőek, az ok minden esetben az, hogy a magyar kormány lerombolta a jogállamot. Miközben az európai források érkezése bizonytalan, a kormány továbbra is két kézzel szórja az adófizetők pénzét - nem a nehéz helyzetben lévők segítésére.
Szerda hajnalban nagyszabású razziát tartottak Németország szerte, a 11 szövetségi államban 130 házkutatás során 25 személyt vettek őrizetbe, többek közt az államhatalom megdöntésére irányuló titkos szervezkedés, terrorista összeesküvés és engedély nélküli fegyvertartás miatt.
A szankciókra hivatkozik a kormány a benzinársapka kivezetése kapcsán, pedig maga az intézkedés volt életképtelen és romboló. Az uniós olajszankciók életbe lépése politikai ürügyet teremtett az ársapkától való villámgyors megszabadulásra.
Az Iránban szeptember óta tartó tüntetések nyomán az ország főügyésze, Mohammad Jafar Montazeri bejelentette, hogy megszüntetik az úgynevezett erkölcsi rendőrséget, s elkezdik tanulmányozni a nők nyilvános kendő- és ruhaviselési szabályait tartalmazó törvényt. Most még nehéz megítélni, hogy tényleges, komoly engedményről van-e szó. Az biztos, hogy a lázongások egyelőre nem enyhülnek, s a rezsim egyre szélesebb skálán keresi a normalizálás eszközeit.