A szankciókra hivatkozva menekül el a kormány a saját találmánya elől
Olvasási idő kb. 6 perc

A szankciókra hivatkozik a kormány a benzinársapka kivezetése kapcsán, pedig maga az intézkedés volt életképtelen és romboló. Az uniós olajszankciók életbe lépése politikai ürügyet teremtett az ársapkától való villámgyors megszabadulásra.
A kedd késő esti kormányinfó szereplői, Gulyás Gergely miniszter és Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgató sem ugyanazt mondták az ársapka-kivezetés megokolásául. Gulyás kizárólag a szankciókat hibáztatta, Hernádi viszont az ellátásbiztonságról beszélt, aminek fenntartását az ársapka korábban is nehezítette. A szankciók csak egy utolsó lökést adtak. Hernádi legfontosabb mondandója az ársapka által kiütött benzin-behozatal újjáélesztése volt, merthogy a Mol egymaga képtelen ellátni az egész hazai piacot.
A kormány azt szeretné, hogy úgy emlékezzünk, az ársapkák a szankciók termékei, ahogyan az infláció is, valójában a benzinre tett ársapkát 2021 novemberében vezették be. Akkor se háború, se szankció nem volt, de infláció már igen. Hernádi Zsolt már idén tavasszal nyilatkozott arról, hogy nyártól ki kellene vezetni az árkorlátozást, aztán nyáron is szólt arról, hogy akkor legalább ősszel. Pedig akkor még életbe sem léptek az uniós olajszankciók. A kormány is kénytelen volt legalább addig elmenni, hogy csak a magánautókra korlátozta a hatósági árat.
Nagyjából a következő problémák voltak a benzinár-korlátozással.
Ezt olvashatja még a cikkben:
Négy pontban arról, hogy miért volt fenntarthatatlan az ársapka
Kinek az anyját szidja most Orbán Viktor?
Olvasd el ezt a cikket,
csak 199 Ft!
vagy
Fizessen elő a Jelen online cikkeire, vagy jelentkezzen be
csak havi 1500 Ft!