
– Azelőtt napi szinten 6-7 emberhez jártam ki, ez a járványidőszakban 3-4 főre csökkent. Most elsősorban azokhoz kellett menni, akik rászorulnak, mert nincs hozzátartozójuk, egyedül élnek vagy éppen ágyhoz kötöttek, s nem tudnak tenni-venni az otthonukban.
Takács Eszter részt vesz az idős emberek etetésében, olykor a pelenkázásában is. A járvány alatt külön figyelmet szenteltek az elintézni valóknak is, a befizetésre váró csekkeket előkészítették, amelyeket aztán az önkéntesek vittek el a postára.

Fotó: Bazánth Ivola
– Főzni ugyan nem kell – mondta Eszter –, de amit kihoznak a szociális étkeztetésben, megmelegítjük, s ott vagyunk, amikor csak lehet, mert ettől megnyugszanak az idősek. Kezdetben nagy volt a tájékozatlanság, nem akarták megérteni a puszta tényt, hogy akkor most miért nem lehet kimenniük. Vegyük számításba, hogy hiába élt meg valaki 70-80 évet, ilyen helyzet azért nem igazán adódott eddig az életében. Aztán mire kezdett vége lenni ennek, és a dolgok visszatérni az eredeti kerékvágásukba, azt kezdték kérdezgetni, hogy akkor most miért nem jövünk hozzájuk úgy, mint áprilisban, májusban. És győzködnek, hogy visszavárnak bennünket.
— Mikor lesz vége? – kérdeztük Takács Esztertől ugyanazt, mint a szociális gondozó alkalmi ápoltjai.
– Nem tudom – mondta Takács Eszter. – Csak akkor hiszem el, hogy vége ennek az egésznek, ha újra mehetek a Klebibe dolgozni – válaszolja.