Pataki Attilától Tóth Gabiig: jól jártak, akikre rámosolygott a Szerencsejáték Zrt.
Címkék:
NEROlvasási idő kb. 7 perc

Nem bánik szűkmarkúan azokkal a szerencsésekkel a Szerencsejáték Zrt., akik valamilyen oknál fogva fontosak a NER-nek.
A Szerencsejáték Zrt. az OTP Sportfogadási és Lottó Igazgatóság utódjaként jött létre 1991-ben, a 100 százalékos állami tulajdonban lévő gazdasági társaság kizárólagos joga, hogy sorsolásos játékokat, sorsjegyeket, totalizatőri fogadást, bukmékeri típusú fogadást, valamint távszerencsejátékban való részvételt forgalmazzon Magyarországon. A tulajdonosi jogok és kötelezettségek gyakorlását 2018 augusztusáig az állami vagyon felügyeletéért felelős miniszter gyakorolta, de azóta ez a tisztség átszállt a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszterre – és azóta nagy volt a jövés-menés ezen a poszton.
Az átmenő forgalom felgyorsulása 2021-ben volt először feltűnő, amikor a Szerencsejáték Zrt. éléről egyik napról a másikra távozó dr. Czepek Gábort Mager Andrea nemzeti vagyonért felelős tárca nélküli miniszter kinevezte az MVM Csoport elnök-vezérigazgatójává – helyére dr. Bozóky Alex került. Mondjuk, nem hosszú időre, mert neki 2022 júniusában már más fontos teendői adódtak a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. vezérigazgatójaként.
Szerencsére Rogán Antal megtalálta a posztra minden szempontból alkalmas vezetőt, hogy hogy nem, épp Máger Andrea személyében, aki az előző négyéves ciklusban az állami tulajdonban álló cégek feletti tulajdonosi jogokat gyakorolhatta, de valahogy az áprilisi választások után már nem fért bele az új kormányba. Szegényt tényleg az ág is húzta, nem elég, hogy (egyik) előző férje, Bártfai Béla az első Orbán-kormány kancellária-államtitkára volt, s az a házasság sem tartott a sírig, de a másik volt férje, Balogh Sándor ellen viszont több milliárd forint adótartozás miatt nemzetközi körözést adtak ki tavaly, így neki is bottal ütheti a nyomát valahol Dubaiban, vagy hol.
Aki volt már hasonló szituációban, az pontosan tudja, hogy ilyenkor sovány vigasz a múlt: igaz, hogy a Forbes őt választotta a magyar közélet legbefolyásosabb hölgyének, de ezt majdnem elhomályosította az a ballib sajtó által persze kínosan megjáratott malőr, hogy 2020-as vagyonnyilatkozatából „figyelmetlenségből” kifelejtette Szerencs környéki (több tízmilliós értékű) földjeit.
De persze megbocsáthatatlan igazságtalanság lenne a Szerencsejáték NER-celeb támogató gyakorlatát a jelenlegi vezérigazgató számlájára írni.
A Szerencsejáték Zrt. megalakulása óta zászlajára tűzte a közkiadásokhoz való hozzájárulást, a szponzorációt és az adományozást. Jelentős mértékben segítette mindig is a társadalmilag hasznos ügyeket, azokat a tulajdonosi döntés alapján az árbevétel 0,75 százalékával támogatta – 2015 januárjától pedig a támogatások elbírálását a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. kezeli. Ugyanis a szerencsejátékokból származó bevételek fontos célokra való juttatását törvényi keretek határozzák meg. Hogy ennek ellenére mégis, jól érzékelhetően, a kormány elvtelen talpnyalóinál, a kulturális környezet minősíthetetlenül ócska epizodistáinál köt ki ez a nem egészen egy százalék, az már magát a Szerencsejáték Service-t minősíti.
Kedves Olvasónk, ennek az érdekes cikknek még nincs vége!
Ha továbblép a teljes cikk elolvasásához, akkor hozzájárul a Jelen szerkesztőségének fennmaradásához. Az előfizetésért cserébe színvonalas elemzéseket, interjúkat, riportokat és publicisztikákat kínálunk.
Olvasd el ezt a cikket,
csak 199 Ft!
vagy
Fizessen elő a Jelen online cikkeire, vagy jelentkezzen be
csak havi 1500 Ft!