
Olimpiai-, világ- és Európa-bajnok, csak az eredményeit egy fél adás lenne felsorolni. A legtöbben vízilabdázóként ismerik, de mint mondja, szeretné, ha látnák az embert is és van mondanivalója a világról. Kásás Tamás a Jelen Podcastban élsportról, zárkózottságról, a Naomi Osaka-ügyről és arról, hogy nekivágna-e újból egy róla szóló könyvnek.
Még több olvasnivaló a témában.
A törpe minoritás óriása
Mi már a haladár Adytól vélünk tudni Magyarország „ázsiai állapotairól”, holott ezt a szóképet a régen elfelejtett „ókonzervatív fekete báró”, Sennyei Pál vitte bele a köztudatba. Amikor a 48-as és a 67-es alapon állók harcáról szólt a politikai élet, egy maroknyi konzervatív arisztokrata 47-es alapon képzelte el Magyarország modernizálását. A lehetetlen küldetés donkihótéi közül magasodott ki Sennyei Pál.
ElolvasomA gyűlöletkeltő propaganda ellenére nőtt az LMBTQ emberek elfogadása
Egyre többen merik felvállalni meleg és transznemű identitásukat Magyarországon, és velük kapcsolatban a társadalmi elfogadottság is növekvőben van a Medián tavaly decemberben végzett felmérése szerint. A 2022. áprilisi népszavazási kampány meleg- és transzellenes propagandája, valamint a kormány manipulatív kérdéseire leadott több mint három és fél millió támogató válasz (nem szavazat) ellenére a magyar társadalom jelentős része számára a melegek társadalmi jelenléte és elfogadása a hétköznapok részévé vált.
ElolvasomIsteni San Diego
Szép telei voltak Tóth Zoltánnak a 2010-es években. A San Diego Sockers 2011 februárjában visszavonultatta 1-es számú mezét, majd 2014 januárjában beválasztották az Indoor Soccer Hall of Fame-be. Kaliforniai klubja szerint ő volt „az amerikai teremfutball legjobb kapusa”. Itthon egyszer játszott a válogatottban és 33 első osztályú mérkőzésen az Újpest csapatában – nagypályán –, majd 1979 augusztusában, alig huszonhárom évesen, a szabad világba szökött.
Elolvasom
Ez is érdekelheti még