A Jelen podcast e heti adásában Filippov Gábor politológussal, történésszel, az Egyensúly Intézet kutatási igazgatójával beszélgettünk arról, hogyan készül és milyen kérdésekre felel egy olyan országvízió, amely nem a hatalom megszerzéséről, hanem a nemzeti konszenzusok kialakításáról szól. Történelmi példák igazolják, hogy válthat vágányt egy ország, vagyis alapvetően változtathat a sorsán, amihez legfőképpen tudásra és együttműködésre van szükség.
Karácsonyi podcastunk az adakozásról, a jót tenni vágyó emberekről, cégekről és az elkötelezett, munkájukat szenvedéllyel végző civilekről szól. Ónody-Molnár Dóra Regős Judit szociálpolitikussal, a Szülők Háza életre hívójával beszélgetett.
A járványhelyzet ellenére a kormány azzal foglalkozik, hogy rákényszerítse saját értékrendjét azokra, akik a saját felfogásuk szerint szeretnék élni az életüket. Az állam leszámolt a világnézeti semlegességgel, mindenki számára előírja annak az ideológiának a követését, amit ők "keresztény kultúrának" neveznek. De vajon meddig fogadja el ezt a többség? Ónody Molnár Dóra beszélget Ungár Péterrel.
„Az örömök urai vagytok, a sóvárgás legyőzői és a vágyak kalandorai. Bármerre is induljatok tovább a gyönyörök útján, keressétek mindig a mértékletességet és az arany középutat" – idén ezekkel a szavakkal zárta a Száraz Novembert, amelynek tapasztalatairól kérdeztük Dávid Ferenc szociológust