
„Ezek az emberek valószínűleg még nem élveztek egyetlen futballmeccset sem, sosem azért mennek ki a stadionokba, hogy jól érezzék magukat, hanem hogy nézzék, mit lehet feljelenteni” – vélekedett a miniszter”.
Nos, külügyminiszterünk odanyilatkozott ismét. Ő olyan, hogy ha megsértik, elborul az agya, s nemhogy diplomatikusan, de még árnyaltan sem képes ilyenkor fogalmazni. Abban mindenképp igaza van, hogy az UEFA partnerszervezetének ellenőrei meglehetősen kényesek a civilizált viselkedésre és ennek többször tanújelét is adták, ami borsos büntetésekben és üres lelátókban öltött testet. Nincs értelme erről statisztikát készíteni, az MLSZ-ben lajstromba van véve. A szurkolás kiskátéja is nyilván előkerülhet valahonnan, benne olyan pontokkal, amelyek hozzátartozhatnak a szurkoláshoz, hiszen a drukkerek nem idegcsillapítóval járnak meccsekre.
„Az Európai Labdarúgó-szövetség FARE (Football Against Racism In Europe) nevű diszkriminációellenes csoportja gyakorlatilag önkéntes munkásőrök szervezete, tagjainak fogalmuk sincs a történelemről, ha a magyar futballválogatottat azért jelentik fel, mert mérkőzésén nagy-magyarországos zászlók jelennek meg” – folytatja kifakadását a kormány külügyekért felelős embere, s legszívesebben mindjárt lőgyakorlatra is vezényelné az illetékeseket, bár úgy rémlik, hogy a mi munkásőreink az ilyenekről meglehetősen kapatosan tértek haza.
Nem hinném, hogy a Trianon előtti Magyarország térképe gázt adna játékosainknak a pályán, vagy a többi nézőt hozná extatikus állapotba. Történelmi sérelmeink fölidézése nem a futballpályára való. Arra azonban igen, hogy fölkeltsen káros, a hazának végső soron ártó reminiszcenciákat, amelyek egyre több okot adnak a határon túli felesleges gyanakvásra, ellenérzésre, éberségre.
Az UEFA partnere mindenesetre bekérethet magához néhány régi munkásőrmundért, hogy ismerkedjen vele.
Update: „Fogalmam sincs, ez teljesen abszurd. Eleve az UEFA kiskönyvében nem szerepelnek konkrét tiltott jelképek, csak általános irányelvek, hogy mire kell figyelni egy nemzetközi mérkőzésen” – nyilatkozta Jósa Bálint, a FARE (Football Against Racism In Europe) elnökségi tagja Csányi Sándor azon kijelentésére, miszerint az UEFA-nál és a FARE-nél is tiltólistán szerepelnek a nagy-magyarországos jelképek.